}
Shkarko Fotot
download
POSTER
download
WALLPAPER
Princess Mononoke

Princess Mononoke

Titulli :

Shiko Princess Mononoke Me Titra Shqip Filma24.is

Viti: 1997 Runtime: 134 min
Director: Hayao Miyazaki,
Aktoret: YĹŤji Matsuda, Yuriko Ishida, YĹ«ko Tanaka, Kaoru Kobayashi, Masahiko Nishimura, Tsunehiko KamijĂ´, Sumi Shimamoto, Tetsu Watanabe, Mitsuru SatĂ´, Akira Nagoya,

Pershkrimi i Filmit: Princess Mononoke

Ashitaka, një princ i popullit të zhdukur Emishi, është i mallkuar nga një perëndi derri i demonizuar dhe duhet të udhëtojë në perëndim për të gjetur një kurë. Gjatë rrugës, ai takohet me San, një grua e re njerëzore që lufton për të mbrojtur pyllin dhe Zonjën Eboshi, e cila po përpiqet ta shkatërrojë atë. Ashitaka duhet të gjejë një mënyrë për të sjellë ekuilibrin në këtë konflikt.

Keywords:
Princess Mononoke Shiko Filmin Falas, Shiko Princess Mononoke Te Plote Me Titra Shqip Kualitet HD.
Views 50
Trailer
CINEMA MODE
REGISTER
Servers
Server 1
Server 2