Shkarko Fotot
download
POSTER
download
WALLPAPER
Falco

Falco

Titulli :

Shiko Falco Me Titra Shqip Filma24.is

Viti: 2019 Runtime: 98 min
Director: Besart Kallaku,
Aktoret: Besart Kallaku, Bleona, Arben Derhemi, Albano Bogdo, Olsi Bylyku, Margent Caushi, Kristian Prenga, Mensur Safqiu, Drane Xhai, Rashel Kolaneci,

Pershkrimi i Filmit: Falco

Historia e “Falco Lacjani”, Skifterit, personazhi i njohur që jetoi duke vjedhur shtëpitë e italianëve të pasur, një natë të bukur pune i bie telefoni dhe ai njoftohet se do të bëhet deputet, sepse në rrethin e Lezhës pas dorëheqjes së 4 deputetë në listë, emri i tij është pasardhësi në atë listë dhe automatikisht i takon mandatit të deputetit. Këtu fillon aventura e heroit tonë, duke përshkruar me humor dhe satirë tërë realitetin social-politik shqiptar. Duke hequr kostumin e punës dhe kapuçin, duke e zëvendësuar atë me kostumin e një politikani.

Keywords:
Falco Shiko Filmin Falas, Shiko Falco Te Plote Me Titra Shqip Kualitet HD.
Views 57
Trailer
CINEMA MODE
REGISTER
Servers
Server 1
Server 2